×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Opiszcie mi ten obraz

tylko szybko bo na jutro
a ma sie w nim znależc rozpoczencie rowiniecia i zakończenie
2

Odpowiedzi

2009-11-16T14:54:05+00:00
Na danym obrazie widać starca i dwóch innych męszczyzn któży pilnują bydła które jest prowadzone przez łąki.Jest wieczór sądząc po padającym słońcu.Na tym obrazie dużo się dzieje.Ten obraz kojarzy mi się z starością.
Bardzo podoba mi się ten obraz ponieważ pasuje do mojego charakteru.
0 0 0
2009-11-16T15:07:23+00:00
Na obrazie(wpisz autora i tytuł) przedstawione zostało bydło wraz z ludźmi, którzy je zaganiają. Na pierwszym planie widzimy dojrzałego mężczyzne ubranego w tradycyjny strój, który najprawdobodobniej nie jest zwykłym rolnikiem, a panem ziemi.W dalszej części obrazu można zauważyc sylwetki innych osób oraz krowy przez nich naganiane.
Obraz jest dynamiczny, ponieważ ukazany jest na nim ruch zarówno zwierząt jak i ludzi. Dynamika każdego dzieła sztuki niesamowicie działa na wyobraźnie odbiorcy, wiec może dlatego jest ona tak często stosowana.Dużą rolę odgrywa tutaj natura, a w ścisłosci pole, które zajmuje większą cześc obrazu.Przyroda uzmysławia nam przestrzeń danego dzieła i pozwala poczuje jego magię.Na tym obrazie mamy doczynienia z hiperbolizacją przestrzeni autor w bardzo dosadny sposób chciał pokazac odbiorcy jak wielk jest obszar, który maluje.
Całościowo obraz skomponowany jest w stylu wesołum, dającym ukojenie.Nie wystepuje tutaj kontrast co ułatwia skupienie sie na dziele.Kolory, którymi posłuzył sie malarz są ciepłe i wpełni oddaja radosny nastrój codziennego zycia tych ludzi.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci