×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Prosiłabym o wytłumaczenie pojęć:

Groteska:

Karykatura:

Ale prosiłabym, żeby to nie było z internetu tylko ze słownika :))
3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T15:47:32+00:00
Groteska, jako zjawisko estetyczne, dotyczące wszystkich rodzajów sztuki oraz literatury: fantastyka posługująca się formami niezwykłymi i nierzadko niepokojącymi, wyolbrzymionymi, brzydkimi i karykaturalnymi.

Karykatura, gatunek artystyczny realizowany głównie w rysunku i grafice, przesadnie eksponujący ośmieszające i wyolbrzymione cechy postaci i grup społecznych. Spotykana już w egipskich papirusach i w greckim malarstwie wazowym, a w średniowieczu w ozdobach rękopisów iluminowanych.
0 0 0
2009-11-16T15:49:38+00:00
Groteska- pochodzi z wlos. wyraz. la grottesca, charakterystyczne dlaniej jest zlaczenie w jednym dziele np literatura, itp.

karykatura-przedstawienie danej postaci w sposob zabawny, poniekad zlosliwy. Jezeli czlowiek ma jakies niedoskonalosci to w karykaturze bardzo sie je podkresla, np. duzy nos,itp
0 0 0
2009-11-16T15:55:46+00:00
GROTESKA-kategoria estetyczna,charakteryzująca dzieła plastyczne,muzyczne,filmowe,teatralne i literackie które odznaczają się występowaniem fantastyki, upodobaniem do form dziwnych, wyolbrzymionych zdeformowanych, absurdalnością świata przedstawionego , wynikłą z lekceważenia zasad logiki i zdrowego rozsądku, pomieszaniem sprzecznych nastrojów, konwencji i stylów


KARYKATURA-ośmieszenie lub tylko żartobliwe wyolbrzymienie niektórych cech postaci lub przedmiotu, zjawiska czy wydarzenia; forma wyrazu popularna w sztukach plastycznych i literaturze.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci