Ile kosztują 4 proszki Pixi jeżeli cena jednego proszku Pixi jest o 1 zł niższa od ceny jednego proszku Dixi.

Za pięć proszków do prania PiXi zapłacisz tyle samo co za trzy proszki Dixi.

Bardzo proszę o pomoc i dokładny rozpis wszystkich etapów.

Dziękuje.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-05-09T14:19:08+02:00
X-cena proszku Pixi
y-cena proszki Dixi

x=y-1
5x=3y uklad rownan

5(y-1)=3y
5y-5=3y
2y=5
y=2,5

x=2,5-1=1,5
cena proszku Pixi 1,5zl
cena proszki Dixi 2,5