Co możesz uczynić, by twoja wspólnota była podobna do tej opisanej w Dziejach Apostolskich?
Czy możesz podzielić sie twoją Wspólnotą ?

Proszę o bardzo dobrą odpowiedź nie zakrótką chociaz 4 linijki lepiej żeby było ich 5
i prosze o dwie takie prace tlyko inaczej sformułowane potrzebuję dwie :)


dzieki

2

Odpowiedzi

2009-11-16T17:31:57+01:00
Mozna sie podzielic wspolnotą... ja do cb napisze na priv
6 2 6
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T17:36:05+01:00
Aby pomóc drugiemu, wystarczy czasem tylko być z nim, poświęcić mu trochę czasu. Taką przysługę może zrobić każdy - nawet najbiedniejszy.
Każdy człowiek może czymś obdarować bliźniego - nawet w sytuacji gdy sam jest biedny i potrzebujący. Gdy nie dysponuje dobrami materialnym - wtedy może ofiarować drugiemu swoją przyjaźń, dobre słowo, dobrą radę, swoją obecność.

Prawie każdy ma jakąś szczególną zdolność lub umiejętność wynikająca z wrodzonych talentów lub z wyuczonego i wykonywanego zawodu. Być może drugi człowiek potrzebuje tej umiejętności, bo sam jej nie posiada.

Prawnik może pomóc napisać podanie lub pismo procesowe, lekarz poradzi jak zadbać o zdrowie, elektryk naprawi zepsutą pralkę lub inne urządzenie.

Czynimy często różne drobne usługi na rzecz naszych bliskich i przyjaciół. Oni się nam odwzajemniają w jakiś sposób. Ale wolontariusz to ktoś więcej niż przyjaciel, bo jest gotowy świadczyć swoje usługi na rzecz osób najczęściej zupełnie sobie nieznanych, a jedynym kryterium jest ich ubóstwo i niezaspokojone potrzeby. Wolontariusz to także ten, który jest skłonny poświęcić swój czas i umiejętności dla dobra wspólnego wspólnoty, w której sam uczestniczy.

Taką wspólnotą jest parafia, która mogłaby podejmować się realizacji wiele użytecznych zadań, gdyby dysponowała wsparciem wolontariuszy.

Można by wymienić takie przedsięwzięcia jak organizowanie systemu wychowawczego dla młodzieży parafialne, stworzenie chóru parafialnego, ożywienie życia parafialnego i tym podobne jednak do tego trzeba wkladu wszystkich calej wspolnoty. Zeby zdzialac trzeba aby kazdy cos uczynil, aby wszystko sei lioczylo, bo to sei nazywa parafia i wspolnota.

Mysle ze pomoglam, licze na miano "najlepszej odp"
Pozdro;]]
3 3 3