Odpowiedzi

2009-11-16T17:58:12+01:00
2.Teoria Darwina polega głównie na tym ,że człowiek ewoluował . Przekształcał się . Z australopiteka do homo sapiens spaien . Tak więc odpowiedż pogodzenia tych dwóch stwierdzeń jest bardzo prosta. Dla Boga czas nie ma większego znaczenia . Jeden dzień to w rzeczywistości mogło być 1mln lat. Człowiek w tym czasie mógł przejść ewolucje i się wykształcać .

1. Miłosierny ? To może weź podstaw historię Hioba/Chioba . Bóg przyzwolił Szatanowi sprawdzić ,czy Chiob /Hiob nie wyrzeknie się Boga . po kilku próbach Chiob/Hiob nie wyrzekł się Boga , Bóg wynagrodził to człowiekowi kilkadziesiąt razy . Jeszcze możesz podać przykład taki ,ze żyjesz ; ) To też jest wielki czyn Boga. Sprawiedliwy ? hm... Oczekuje od nas postawy chrześnijańskiej . Zesłał Zbawiciela by odkupić nas i pokonać zło - szatana ,.
1 3 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T18:16:01+01:00
Zad 2.
Bardzo prosto. Kiedy Biblia byla pisana nie bylo jeszcze podzialy na dni (doba 24 h), więc nie możemy przyjmować równości tamtejszego określenia slowa dzień z dzisiejszym. Wtedy dzień mógl trwać tyle co cala ewolucja.

Zad 1.
Bóg jest jednocześnie milosierny i sprawiedliwy.
Milosierny, ponieważ nie ważne jak wymierzy tą sprawiedliwość i tak to nam wyjdzie w przyszlości na dobre. Bóg chce dla nas jak najlepiej, zrobi dal naszej milości wszystka <skazal na śmierć wlasnego syna>. Jego milosierdzie objawia się w tym, że pomimo tego jak źle Go traktujemy i tak nas bezinteresownie kocha. Każdy z nas otrzyma sprawiedliwośc po śmierci, ale to nie będzie takie straszne. bo tylko najgorsi zloczyńcy trafiają do piekla <tu tez widać milosierdzie>.
1 5 1
2009-11-16T20:11:49+01:00
Bóg jest najmiłosierniejszy, ponieważ pragnie zbawienia wszystkich ludzi. jest najsprawiedliwszy, ponieważ za dobre wynagradza i za złe karze.
Teorię ewolucji przedstawia się jako jedno z największych osiągnięć nauki w poznawaniu praw rządzących przyrodą. Lecz i ona musiała mieć swój początek w tym,że ludzie wierzący w Boga musieli dać nazwę całemu początku. Bóg stworzył świat na chwałę swoją i szczęścia ludzi. To właśnie nasz wiara mówi nam, że to wszytko stało się za sprawą Boga. Nauka mówi sprzecznie. Ważne jest byśmy mogli znaleźć wspólny cel nie dzielący nas ludzi na ten temat.
1 4 1