×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-16T18:20:30+00:00
Egipscy rzemieślnicy pracowali wspólnie w warsztatach, będących częścią świątyń i pałaców lub lokalnych społeczności. Czasami mieszkali razem w specjalnie zbudowanych wioskach w pobliżu wielkich projektów budowlanych, takich jak budowa grobowca czy pałacu. Podczas prac archeologicznych odkryto kilka takich wiosek dla rzemieślników, jak np. Deir el-Medina koło Teb. Tam mieszkali robotnicy pracujący przy budowie Doliny Królów. Rzemieślnicy byli darzeni tak wielkim szacunkiem, że najlepsi z nich stawiali sobie wyszukane i bogato zdobione grobowce. W Deir el-Medina grobowiec Senedżema jest pełen wspaniałych malowideł i luksusowych mebli.


Egipscy arystokraci uwielbiali zabawiać się w wielkim stylu. Polowali na ptaki, krokodyle, hipopotamy i lwy, wykorzystując do tego celu rydwany i psy, a czasami oswojone gepardy. To Egipcjanie wymyślili łowienie ryb dla przyjemności. Z okazji urodzin, ślubu lub świąt religijnych wydawali wyszukane i wystawne przyjęcia. Zatrudniali kucharzy. Ubierali się w odświętne stroje i pili bardzo duże ilości wina. Zabawiali ich muzycy i tancerze. Sport był rozrywką dostępną dla wszystkich. Popularnymi dyscyplinami był boks i szermierka. Młodzi faraonowie często urządzali sobie wyścigi wokół piramid. Bardzo rozpowszechnione były gry planszowe, z których najbardziej popularną był „Senet”. Gra ta polegała na przeprowadzaniu zmarłych do podziemnego świata.

Nie wiem czy dokładnie o to chodziło bo mało opisałeś to co chcesz wiedzieć o biednych i bogatych Egipcjanach, ale może akurat się przyda. ;)
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci