×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Błagam byle szybko...

To na jutro
Napisz w najprostszym sposobie rozprawke na temat Kto miał racje Kreon czy Antygona??
To maks.2 kartki a4 minimum.1 a4

PROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOSZE SZYBKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1

Odpowiedzi

2009-11-16T18:40:56+00:00
Twierdzę z całym przekonaniem że Antygona ma racje. Sądzę że uda mi się to udowodnić poniższymi argumentami .
Po pierwsze, Antygona w rozmowie ze swoją siostrą Ismeną postanowiła kategorycznie sprzeciwić się rozkazom władcy . Zdecydowała pochować brata Polinejkesa, mimo iż wiedziała , że czeka ją za to śmierć . Postanowiła tak , jak dyktowało jej serce . Nie bała się bronić swoich przekonań , nawet za cenę najwyższą , jaka była śmierć .
Po drogie Antygona to kobieta odważna , nieugięta , ale również bardzo wrażliwa i uczciwa . Jako kochająca siostra , wierna prawu boskiemu , czuje się zobowiązana do pochowania i uczczenia zwłok swojego brata . Jeśli tego nie uczyni , nie tylko ciało zmarłego zostanie zhańbione , lecz według wierzeń religijnych Greków , dusza Polinejkesa nie zazna spokoju . z kolei z drugiej strony wejdzie w konflikt z prawem państwowym , gdyż Kreon zabronił pod karą śmierci pochować ciało Polinejkesa uznając go za zdrajcę . Wybierając pomiędzy posłuszeństwem prawu boskiemu a rozkazem królewskim , Antygona wybrała zgodnie ze swoim sumieniem , prawo boskie . wypełnia więc obowiązek siostry , kochającej zmarlego brata , mimo iż poniosła za to śmierć .
Z powyższych argumentów wynika jasno , że Antygona była osobą myślącą racjonalnie . Należy przyznać jej rację , uczyniła to z miłości do brata , szczęście rodzeństwa było dla niej najważniejsze . mam nadzieję , że przedstawione przeze mnie argumenty wyraźnie ukazują racje Antygony
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci