Odpowiedzi

2009-11-16T19:11:42+01:00
A) 40% ze 150zł= 0,40*150=60zł
b) 130% ze 13kg=1,30*13=16,9kg
c) 8,1% ze 22m=8,1*22=178,2
d) 4%o z 32 km=
e) 6,2%o z 200g
f) 0,06% z 8000t=0,06/100*8000t=4,80
2009-11-16T19:11:53+01:00
A) 40% ze 150zł = 40/100 ^ 150 = 2000/100 = 20 zł
b) 130% ze 13kg = 130/100 ^ 13 = 16,9 kg
c) 8,1% ze 22m = 8,1/100 ^ 22 = 1,78 m
d) 4%o z 32 km = 0,4/100 ^ 32= 12,8 /100 = 0,128 km
e) 6,2%o z 200g = 0,62 ^ 200 = 124/100 = 1,24 g
f) 0,06% z 8000t= 0,06/100 ^ 8000 = 4,8

:)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T19:17:11+01:00
40% ze 150 zł= 150*40/100= 600 zł
600-150= 450 zł

130% ze 13 kg= 130*13/100= 169 kg
169-13= 156 kg

8,1% z 22 m= 8,1*22/100= 0,081*22= 1,782 m
22-1,782= 20,218

4% z 32 km= 4*32/100= 128/100= 1,28
32- 1,28= 30,72

6,2 % z 200 g= 6,2*200/100= 12,4
200-12,4= 187,6

0,06% z 8000 t= 0,06*8000/100= 4,8
8000-4,8= 7995,2