×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Zad.6

Na podstawie faktów z życia Jana Pawła II powiedz, w jaki sposób Papież-Polak realizował w swoim życiu przykazanie miłości bliźniego.
3

Odpowiedzi

2009-11-16T19:30:07+00:00
Jan Paweł II potrafił wybaczyć dla każdego, nawet dla tej osoby która kiedys go poszczeliła. Nikt go nie zmuszał do tego sam chciał i kochał wszystkich. Papież wiedział że każdy człowiek, który nawet był i jest mordercą ma chociaż w sobie troche miłości. Dla Jana Pawła II najbardziej liczyła się miłość chciał żeby na świecie panował pokój a nie żeby ludzie się nienawidzili.
18 4 18
2009-11-16T19:31:00+00:00
Jan Paweł II realizował w swoim życiu przykazanie miłości bliźniego,w sposób bardzo charakterystyczny.Było to cenione przez wielu ludzi.

Papież,przemieżył prawie cały świat,głosząc miłość,dobro i prawdę o człowieku.Jeździł na różne pielgrzymki,nawet tam gdzie nie wyznaje się chrześcijaństwa i nie wieży się w Jezusa.Papież nie próbował nawracać ludzi,ale zato szanował ich kulturę i zwyczaje,np: w śród wiary żydowskiej,dla nich świętym miejscem jest ściana płaczu.Karol Wojtyła pomimo to,że nie jest wyznawcą Judaizmu uszanował to i włożył swoją kartkę właśnie tam.

Moim zdaniem Jan Paweł II,pierwszy papież polak,pozostanie w naszej pamięci po wsze czasy.Cechowała go wyrozumiałość i pokora,jednym z wydażeń,które mnie zasoczyło było przebaczenie zamachowcy,co świadczy o Jego miłości.

__________________________________
Proszę mam nadzieję,że pomogłam ;)
17 4 17
2009-11-16T19:33:17+00:00
Jana Paweł 2 przekazywał miłośc innym ludziom po przez dobre słowo i wole nie uległ on presji która na nim ciązyła ze strony niemieckich poruczników/oficerów.
Również przekazywał "miłośc" do młodzierzy zawsze miał z nimi dobry kontakt i wiele im przekazał (morzna żec że to dzięki niemu wielu z nich wyszło na dobrą droge w dorosłym rzyciu)
I jako już pApierz był bardzo dostępnym i czułym człowiekiem pokazał on ludziom jak mamy darzyc się szacunkiem oraz miłością ( prostym dowodem pokazania nam tego był jego poczucie chumoru)
Za błędy ortograficzne z góry przepraszam:)
13 4 13
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci