Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T20:46:54+01:00
Układ równań:

a+b = 27
a = 0,8b

Podatawiasz i masz:
1,8b = 27 | 1,8
b = 15.

1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2009-11-16T20:58:12+01:00
27zł/2= 13.5zł
13.5* 20%= 16.2zł
odp. c
2009-11-16T22:22:38+01:00
27zł - 200% (dwa podręczniki)
x - 120% (droższy podręcznik)

(27*120):200= 16,20zł
Odp C