Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T22:26:03+01:00
Zapłaciła: 20zl - 12,95zł = 7,05zł

1 kg śliwek kosztuje 3,20
xkg kosztuje 7,05

x = 2,2kg

założyłam ze kupiła same śliwki bo nie pisze w zadaniu ile kupiła jabłek
2009-11-16T22:48:16+01:00
Y = jablka x=sliwki
20-12,95=7,05 reszty
2,5 - 1000gram
x - 900gram

x=2,25

7,05-2,25 = 4,8 zł

4,8 - x gram
3,2 - 1000g

x= 1,5 kg śliwek :)
2009-11-16T23:10:59+01:00
2,5/10*9=0,25*9=2,25
12,95-2,25=10,70
10,70/3,20=3,375
Kupiła 3,375kg śliwek