Paczka wafelków firmy Andrut kosztuje 2,10zł .W paaczce jest 12 wafelków,ale w ramach akcji promocyjnej firmy Andrut prponuje po tej samej cenie paczkę zawierajacą 15 wafelków.O ile procent tańszy jest jest teraz każdy wafelek?????



PLI ROZWIĄŻCIE MAM NA 7:25 PROSZĘ

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T07:15:11+01:00
2,1/10=0.21
2.1/15= 0.14
0,21-0,14=0.08zł
100%-->2,1
x%--> 0,08
2,1x= 100*0.08
2,1x=8 |/2,1
x=3,8%
2009-11-17T07:16:19+01:00
2,10 zł:12=0,175zł-tyle kosztuje 1 wafelek
2,10 zł:15=0,14 zł-tyle kosztuje jeden wafelek w akcji promocyjnej
0,175to 100%
0,14 to x
x=80%
100% -80 %=20%
każdy wafelek z akcji promocyjnej jest teraz tańszy o 20%
2009-11-17T13:15:12+01:00
12 -2,10zł 1wafel-17,5gr
15- 2,10zL 1 wafel-14gr