×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-17T17:23:12+00:00

Mutacja jest to zmiana brmienia głosu przez zmiany fizjologiczne w okresie dojrzewania . Zmiany zaczynają się w krtani . Chrząstki krtaniowe ulegają silnemu rozrostowi(silny i gwałtowny rozsrost chrząstki tarczowatej powoduje efekt tak zwanego jabłka Adama) , struny głosowe wydłużają się a tchawica i przestrzeń ponadkrtaniowa powiększają się .

Głos podczas mutacji nie jest ustabilizowany . Często wystepują przeskoki z dźwięków niskich na wysokie i na odwrót. Jest to spowodowane zaburzeniami koordynacji mięśni krtani , przekrwawieniem błony śluzowej i zwiększonej ilości wydzielanego śluzu .

Mutacja jest często kłopotliwa dla chłopców ale nie ma się czym martwić - minie . Dziewczynki tez ją przechodzą ale w mniejszym stopniu (praktycznie niezauważalnym). Mutacja trwa około trzech lat .

 

 

Mam nadzieję,że pomogłam .

Pozdrawiam

23 3 23
2009-11-17T17:25:04+00:00
Zmiana brzmienia głosu u ludzi na skutek zmian fizjologicznych w obrębie narządów głosu. Następuje zarówno u chłopców jak i dziewcząt podczas dojrzewania, trwa około trzech lat.

Mutacja jest związana z silnym rozwojem krtani, która jest częścią układu oddechowego i również narządem głosowym. Następuje rozrost chrząstek krtaniowych, struny głosowe mocno się wydłużają, powiększa się tchawica i przestrzenie ponadkrtaniowe. Niekiedy powiększona krtań przybiera duże rozmiary, tworzy się tzw. "jabłko Adama" (rozrost chrząstki tarczowatej). Podczas mutacji występują częste chrypki, zakłócenia w wydawaniu głosu: na zmianę dźwięki wysokie i niskie - na skutek zaburzeń w koordynacji mięśni krtani, przekrwienia błony śluzowej i zwiększonego wydzielania śluzu.
17 4 17
2009-11-17T17:27:53+00:00
Mutacja głosu – zmiana brzmienia głosu u ludzi na skutek zmian fizjologicznych w obrębie narządów głosu. Następuje zarówno u chłopców jak i dziewcząt podczas dojrzewania, trwa około trzech lat.Mutacja jest związana z silnym rozwojem krtani, która jest częścią układu oddechowego i również narządem głosowym. Następuje rozrost chrząstek krtaniowych, struny głosowe mocno się wydłużają, powiększa się tchawica i przestrzenie ponadkrtaniowe. Niekiedy powiększona krtań przybiera duże rozmiary, tworzy się tzw. "jabłko Adama" (rozrost chrząstki tarczowatej). Podczas mutacji występują częste chrypki, zakłócenia w wydawaniu głosu: na zmianę dźwięki wysokie i niskie - na skutek zaburzeń w koordynacji mięśni krtani, przekrwienia błony śluzowej i zwiększonego wydzielania śluzu.
7 2 7
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci