×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Dlaczego biblia odegrała wyjątkową rolę w dziejach ludzkości?

\\
najlepsza prace nagradzam plisssss
3

Odpowiedzi

2009-11-17T18:34:56+00:00
Biblii nie można porównać z żadnym innym dziełem literackim, które kiedykolwiek zostało napisane, ze względu na jej treść, która powinna być dla każdego z nas swego rodzaju podpowiedzią oraz drogowskazem postępowania w życiu. Sama Biblia stwierdza, że jest boską inspiracją i źródłem wszelkiego życia. Bóg udowadnia samego siebie każdemu, kto ufa Jego Słowu. Dzieją się cuda i zmienia się ludzkie życie, a jednak wielu musi zobaczyć, by uwierzyć.


Gorąco pozdrawiam ;) ;*
1 1 1
2009-11-17T18:36:45+00:00
Biblia spełniała wyjątkowe funkcje w dziejach ludzkości, była i jest sacrum i profanum . Dzięki niej ukształtowała się nasza kultura. Motywem wielu obrazów, powieści, pieśni, rzeźb była Biblia , to jej zawdzięczamy rozwój sztuki. Biblia jest nie tylko księgą uważaną przez wierzących za świętą, nośnikiem pewnych idei i zasad moralnych, kształtującym wzory postaw życiowych. Wyrastają z niej korzenie wielu gatunków literackich, biblijne wątki, tematy, postacie, symbole mają swe stałe miejsce w sztuce,
jest bogatym źródłem związków frazeologicznych .
1 1 1
2009-11-17T19:23:12+00:00
Cześć:]

Myślę, że biblia odegrała bardzo ważną rolę w dziejach ludzkości, ponieważ to ona jest podstawą naszej wiary. Została napisana pod natchnieniem Ducha Świętego. Objawia nam wiele prawd i tajemnic o Bogu, o życiu itp. mówi nam nie tylko o przeszlości, ale także o przyszłości..


mam nadzieje, że pomogłam:D
1 1 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci