Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T19:36:43+01:00
27,88zł-24,54zł=3,34zł-jeden zeszyt
3,34×6=20,04zł-sześć zeszytów
24,54-20,04=4,50-sześć ołówków
4,50÷6=0,75-jeden ołówek
Odp Jeden zeszyt kosztuje 3,34zł a jeden ołówek 0,75zł.
11 4 11
2009-11-17T19:36:47+01:00
27,88-24,54= 3,34 - cena 1 zeszytu
[24,54 - 6 x 3,34]: 6= [24,54-20,04]: 6= 4,50 :6= 0,75- cena 1 olowka
odp. zeszyt kosztuje 3,34 a olowek 0,75.
2 3 2
2009-11-17T20:03:22+01:00
X-zeszyt
y-ołowek

7x+6y=27,88
6x+6y=24,54 / *(-1)

7x+6y=27,88
+ -6x-6y=-24,54
--------------------
x=3,34

7x+6y+27,88
7*(3,34)+6y=27,88
23,38+6y=27,88
6y=27,88-23,38
6y=4,5 / :6
y=0,75

odp ołowek kosztuje 0,75 a zeszyt 3,34zl
1 5 1