×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2012-07-06T15:58:22+00:00

Człowiek honorowy to taki , który w swoim życiu ma  żelazne zasady. Dla niego istotną sprawą jest uczciwość, prawdomówność i szczerośc. Zawsze dotrzymuje składanych obietnic. Poza tym nie pozwoli na to , aby ktoś go obrażał lub mówił o nim nieprawdę. Gdyby tak się stało , to w obronie własnego honoru jest w stanie walczyć o swoje dobre imię. Nigdy nie postępuje on niegodziwie , wbrew prawu czy ogólnie przyjętym normom i zasadom.

Niestety w obecnych czasach honor nie ma już takiego znaczenia jak w przeszłosci.   Dla człowieka współczesnego honor nie jest juz tak bardzo istotny. Wiele osób nie przywiązuje do tego żadnej wagi. Szczególnie wtedy , kiedy komuś bardzo zależy na dobrym stanowisku pracy. Wtedy gotów jest donieść na kolegę , aby osiągnąć swój cel. Poza tym często ludzie zaczepiani na ulicy przez nieznajomych, z obawy przed własnym bezpieczeństwem boją się stanąć w obronie własnego honoru. Zdarza się równiez i tak , że telewizja , radio czy prasa mówią nieprzychylnie o politykach czy piosenkarzach , bo na to zezwala prawo. A kiedy taka granica zostaje przekroczona , to osoba poszkodowana może ewentualnie swoich praw dochodzić w sądzie. Wiele osób publicznie obraża się nawzajem , nie dbając zupełnie o swój  wizerunek i honor.

Dla współczesnego człowieka honor nie jest już tak bardzo ważny , bo myśli on o karierze, wysokiej pensji czy dobrych układach. A przy takim podejsciu do życia człowiek musi czasem zrezygnować z własnego honoru i ambicji, aby osiągnąć to co zamierza.

 

 

               

2 5 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci