×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisać recenzje książki, która nie powinna się znaleźć się w kanonie lektur obowiązkowych w gimnazjum.(recenzja w sposób negatywny

przedstawiona)


Prosze napiszcie to dobrze!Dzięki!!!
1

Odpowiedzi

2009-11-17T20:49:24+00:00
Sorki za błędy, mam nadzieję że doczytasz o co chodzi :) i mam nadzieję że pomogłam


"Krzyżacy" książka autorstwa Henryka Sienkiewicza są uważane za epopeję narodową równą "Panu Tadeuszu" Mickiewicza. Muszę przyznać, że po przeczytaniu jej zawiodłem się. Po fakcie, że widnieje ona w kanonie lektur obowiązkowych spodziewałęm się czegoś węcej. Sądząc po tytule i ogólnych dostępnych wiadomościach spodziewałem się poświęcenia dużej uwagi obyczajom krzyżackim, a co za tym idzie i polskiego rycerstwa. Zawiodłem się. O polskich rycerzach, owszem jest wiele informacji i nie wszystkie możemy otrzymać z powszechnych źródeł informacji, jednak o krzyżakach i ich zwyczajach wspomniane jest tylko kilka zdawkowych zdań.
Książkę czyta się bardzo trudno, to jej kolejny minus. Pełna jest ona niezrozumiałych dla ludzi w moim wieku słów i wyrażeń. Powieść pełna jest długich i mało ciekawych opisów, np. przyrody, zwyczajów. Polowanie na niedźwiedzia mogłoby zostać przedstawione krócej, a równie barwnie i znacznie ciekawiej.
potencjalny czytelnik nudzi się opisem bitwy pod grunwaldem. Tak, miałą ona wielkie znaczenie historyczne, o czym nikt nie daje nam zapomnieć jednak podstawowe informacje o bitwie były by lepszym rozwiązaniem.
Długość utworu to następna wada utworu. uczniowei przy nawale nauki, sprawdzianów i prac domowych nie mają odpowiedzniej ilości czasu by zmobilizowac się dostatecznie i zabrać się za czytanie opasłego tomiska. 92% uczniów mających przeczytać "Krzyżaków" obowiązkowo jako lekturę nie robi tego.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci