1. Dlaczego kobiety mające na nogach popularne szpilki nie powinny wchodzić do pomieszczeń, w których podłoga jest wyłożona miękką wykładziną z PCW?
2. Napewno próbowałeś nie raz zgnieść łupinę orzecha włoskiego. Nie można dokonać tego, ściskając go w dłoni. Ale jezeli umiescisz w dłoni dwa orzechy i scisniesz je razem, to wówczas łupina jednego lub równoczesnie dwóch orzechów pęka. Jaki ma to związek z tematyką dzisiejszej lekcji?
3. Dlaczego chetniej siedzimy w fotelu niż na krześle?
4. Dlaczego pinezki mają większe główki od szpilek?
5. Dlaczego nie odczuwamy ciśnienia atmosferycznego?

Bardzo proszę jesli ktos zna odpowiedzi.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-18T14:58:05+01:00
Zad 1
powierzchnia obcasów w szpilkach jest bardzo mała i obcasy wywierają duże ciśnienie, mogą więc zrobić dziury w miękkich wykładzinach.

zad 2
jeżeli orzech jest pomiędzy dłońmi to jest duża powierzchnia styku, małe ciśnienie. A kiedy orzech ztyka się z drugim orzechem to jest mała powierzchniastyku i ciśnienie.


zad 3
Ponieważ fotel jest wygodniejszy. Jest miekki, ma fajne oparcie. a krzesło jest twarde same deski, boli kregoslup od siedzenia w nim. A w fotelu mozna wypoczywac.


zad 4
Aby palce mniej bolały od wbijania ich w dowolną powierzchnię. Im większa powierzchnia tym mniejsza siła nacisku i tym samym ból. :D

zad 5
poniewaz cisnienie naszego cieła rówana sie z ciscnieniem atmosferycznym
18 4 18
Komentarz został usunięty
Komentarz został usunięty