Odpowiedzi

2009-11-18T16:26:49+01:00
Moim zdaniem kara śmierci nie jest właściwym rozwiązaniem. Jeżeli ktoś zabił człowieka, to nie wolno robić tego samego, ponieważ w ten sposób my w jakiś sposób upodabniamy się do tego mordercy.Kara śmierci nie prowadzi do niczego dobrego. Nikt nie ma prawa decydować o czyimś życiu. Kara śmierci może się stać narzędziem popełnienia morderstwa .Kara śmierci jest najokrutniejszą karą stosowaną w bardzo wielkich przestępstwach jak liczne zabójstwa.
powodzenia
9 3 9
2009-11-18T18:09:04+01:00
Kara śmierci jest najwyższą z możliwych kar, gdyż wykonując ją, pozbawiamy kogoś życia. Według mnie, morderców powinno się karać właśnie nią. Jest to jedyna możliwość sprawiedliwości - za odebranie komuś życia, należy życia pozbawić mordercę. Wprowadzenie kary śmierci skutecznie odstraszałoby potencjalnych zabójców, a już po dokonaniu mordu, państwo nie musiałoby łożyć horrendalnych sum na utrzymanie przestępcy. Natomiast po wykonaniu kary śmierci, mamy pewność, że dana osoba więcej przestępstw nie popełni. A nowoczesne humanitarne metody powodują, że można wykonać karę śmierci całkowicie bezboleśnie

Pozdrawiam
11 4 11
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-18T22:31:36+01:00
Wydaje mi się, że kara śmierci nie powinna być stosowana w żadnym przypadku. Według mnie nawet jeśli ktos popełni straszny czyn to nikt nie ma takieog prawa aby odebrać mu życie. Ktoś moze powiedziec "śmierć za smierć", ale jezeli uważamy zabójstwo za przestępstwo bądź grzech to nie możemy robić tego samego. Istnieje wiele inncyh kar, które mogą zastapic kare smierci,np dożywotnie pozbawienie wolności. Nikt nie dał nam prawa do odbierania życia drugiemu człowiekowi. Kazdy popelnia błędy i nalezy mu dac drugą szansę, przeciez kazdy moze sie zmienic na lepszego czlowieka. Dla mnie kara śmierci jest czyms złym co należy potępiać i zwalczać.
11 3 11