×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

„Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać" rozprawka pilne!!!!!!

2

Odpowiedzi

2009-11-18T16:16:40+00:00
To praktycznie wielka prawda ale nie do końca
0 0 0
2009-11-18T16:17:41+00:00
Potwierdzenie prawdziwości tego cytatu odnajdujemy też, oglądając ekranizację książki pt. „Kamienie na szaniec”. Widzimy tu zmagania Polaków z Niemcami, którzy chcą zniszczyć ich polskość, dom, ojczyznę. Ich celem jest odebranie tożsamości narodowej naszym rodakom. Choć robią to z ogromną i przerażającą siłą, to nie udaje im się złamać ducha narodu. Wtedy, gdy we wszystkich gaśnie najmniejsza nadzieja na zwycięstwo i na lepsze jutro, bohaterowie filmu, a zarazem książki nie poddają się i każą swemu sercu walczyć dalej o to, czego pragną i co siłą jest im odbierane. Wzniecają nadzieję i wiarę u ludzi zwątpionych, porywając ich do ataku. Choć ponoszą wiele ofiar śmiertelnych to jednak udaje się im. Człowiek pokonany śmiercią bohaterską żył będzie w sercach i umysłach potomnych.
Nawet dzieci mają ogromną siłę i potrafią walczyć . Wielu słyszało o strajku uczniów we Wrześni, którzy odmówili nauki w języku niemieckim. Przeciwstawili się oni germanizacji w zaborze pruskim. Za ich przykładem poszły wszystkie inne dzieci zmuszane do nauki w języku niemieckim, dając przykład i wiarę dorosłym.
Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe argumenty, stwierdzam prawdziwość prawdziwość ponadczasowość myśli: „człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.” Walczmy o swoje z przeciwnościami losu. Walczmy o to, co dla nas ważne. Każdy z nas ma w sobie wewnętrzną siłę. Wystarczy tylko ją w sobie odnaleźć
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci