Odpowiedzi

2009-11-18T19:44:17+01:00
Za 1 i 3/5 kg orzechów Witek zapłacił 8 zł .Następnego dnia za 1/2 kg zapłacił 3 zł 50 gr .O ile złotych droższe były orzechy następnego dnia ?

1/2->3,5zł to jeden kg=7zł
1 3/5=8/5->8zł to za kg 5zł

Droższe były o 2zł
2009-11-18T19:47:03+01:00
To tak 3,50 / 0,5 = 7
czyli 7 zl to za 1 kg
no i tych za 7 zl orzechow 10 dag bd kosztowal 70 gr
3 * 3,50 = 10,50 + 0,70 = 11,20
czyli
11,20 - 8,00 = 3,20
czyli nastepnego dnia orzechy byly drozsze o 3.20