×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-18T19:32:36+00:00
Systematyka
Domena eukarioty
Królestwo zwierzęta
Typ strunowce
Podtyp kręgowce
Gromada ssaki
Rząd walenie

Podrząd zębowce
Rodzina delfiny oceaniczne

Rodzaj Steno

Gatunek delfin długonosy


morski ssak z rodziny delfinowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Steno Gray, 1846.

Z natury niezbyt liczny, ten duży delfin spotykany jest w pelagicznych tropikalnych wodach po ciepłe w różnych częściach wszechoceanu. Żyje w małych grupach około 3-4 osobników.

Te walenie zawdzięczają swoją nazwę długiemu dziobowi, ukształtowanemu jakby delfin się uśmiechał. Są szare, gdzieniegdzie w białe plamy.

Delfiny te dają się tresować ludziom, ale częściej niż w delfinariach, ludzie korzystają z ich pomocy w różnych projektach podwodnych, np. naprawie sprzętu ustawionego na dnie morskim.0 0 0
2009-11-18T19:32:44+00:00
Delfin długonosy to morski ssak z rodziny delfinowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju .Z natury niezbyt liczny, ten duży delfin spotykany jest w pelagicznych tropikalnych wodach po ciepłe w różnych częściach wszechoceanu. Żyje w małych grupach około 3-4 osobników. Te walenie zawdzięczają swoją nazwę długiemu dziobowi, ukształtowanemu jakby delfin się uśmiechał. Są szare, gdzieniegdzie w białe plamy. Delfiny te dają się tresować ludziom, ale częściej niż w delfinariach, ludzie korzystają z ich pomocy w różnych projektach podwodnych, np. naprawie sprzętu ustawionego na dnie morskim.
1 1 1
2009-11-18T19:34:30+00:00
Delfin długonosy jest morskim ssakiem z rodziny delfinowatych.
nie należy do licznych. Jest bardzo duży. spotykany najczęsciej w pelagicznych tropikalnych wodach po ciepłe w różnych częściach wszechoceanu. Żyje przeważnie w małych grupach ok. 3-4 osobników.
zawdzięczają swoją nazwę długiemu dziobowi. jest ukształtowany w taki sposób że sprawia wrażenie uśmiechnietego. Są szare, gdzieniegdzie mają białe plamy.
Dają się tresować ludziom.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci