×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz list do radnego,w którym przedstawisz problem wraz z jego proponowanym sposobem rozwiązania . takie na jedną kartke A4 ...

problemy conajmniej dwa i dobrze rozpisać ;p
1

Odpowiedzi

2009-11-18T22:36:25+00:00
(Miejscowość i data)pgr


SzP. Radny Rady Gminy
Jan KowalskiList/petycja w sprawie budowy obwodnicy
(miejscowość).


W związku z nasilającym się ruchem samochodów w (miejscowość), chciałbym przedstawić moje argumenty popierające tą inwestycję aby pan na najbliższym posiedzeniu Rady Gminy głosował za przyjęciem tej uchwały.

Ruch w centrum naszego miasta od wielu lat się nasila i w godzinach popołudniowych, gdy większość ludzi kończy pracę miasto jest praktycznie sparaliżowane. Droga, która położona jest wzdłuż naszego miasta jest drogą krajową, co sprawia, że przejeżdża nią wiele samochodów ciężarowych, co sprawia pogarszanie się stanu nawierzchni oraz uporczywy hałas w budynkach leżących bezpośrednio przy drodze.
Droga ta jest również zagrożeniem dla dzieci i pieszych poruszających się w pobliżu tej drogi, a przejście na drugą stronę jezdni często graniczy z cudem.
Kolejnym argumentem przemawiającym za powstaniem w jak najszybszym czasie obwodnicy są częste kolizje i wypadki drogowe, często z udziałem przechodniów. Tylko w ubiegłym roku zaistniało 18 wypadków drogowych.
Środki na taką inwestycję po podjęciu uchwały o budowie obwodnicy można by pozyskać ze środków Unii Europejskiej jak również z budżetu Państwa przy akceptacji Dyrekcji Krajowych Dróg Publicznych.
Taka inwestycja pomogłaby również w rozwoju gospodarczym naszej gminy, ponieważ jest to podstawą lokalizacji dużych przedsiębiorstw, których tak potrzebujemy by zmniejszyć bezrobocie w naszym regionie.

Liczę, że przedstawione przeze mnie argumenty i dowody zostaną dokładnie rozważone i wzięte pod uwagę przy podejmowaniu decyzji dotyczącej budowy obwodnicy.Podpis:

………………….
11 4 11
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci