×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

-Opisz znaczenie okryto nasiennych w przyrodzie i gospodarce czlowieka

PROSzE TO NAPISAC Z GLOWY NIE Z INTERNETUU >!!
I ZEBY BYLO KROTKO OPISANE
3

Odpowiedzi

2009-11-18T19:50:12+00:00
Rośliny okrytonasienne spełniają wiele ważnych ról zarówno w przyrodzie jak i w gospodarce człowieka. Wytwarzają tlen i pochłaniają dwutlenek węgla, chronią glebę przed erozją, wiele gatunków służy jako rośliny ozdobne, dostarczają wielu substancji leczniczych, stosowanych w kosmetyce oraz używek, w warunkach naturalnych stanowią początkowe ogniwo w łańcuchach pokarmowych i są podstawą żywienia człowieka.
4 4 4
2009-11-18T21:00:18+00:00
Nie wiem czy o to chodzi..Rośliny okrytonasienne osiągnęły najwyższy poziom zróżnicowania, gdyż przystosowują się do różnych warunków środowiska. Są wśród nich rośliny o łodygach zielonych- nie zdrewniałych i rośliny o łodygach trwałych - zdrewniałych ; drzewa krzewy i krzewinki. Wśród roślin o łodygach zielonych , czyli mających niezdrewniałe pędy , wyróżniamy; jednoroczne, dwuletnie i wieloletnie. W gospodarce człowieka rośliny wytwarzają tlen niezbędny nam do życia a pobierają dwutlenek węgla. Gdyby nie było roślin, to w takiej sytuacji stale wzrastała by zawartość dwutlenku węgla w powietrzu, co doprowadziło by do efektu cieplarnianego. Do roślin okrytonasiennych zaliczamy np; kasztanowiec i jabłoń.
4 4 4
2009-11-18T21:00:52+00:00
Wytwarzają materią organiczną z wykorzystaniem energii świetlnej, są podstawą wszystkich przemian w ekosystemach lądowych. Dają pożywienie i schronienie licznym konsumentom a dostarczajacmaterii destruentom, sa głównym ogniwem przepływu energii i obiegu materii i ekosystemach.wytwarzaja tlen do atmosfery. gospodarka papier , ubrania ( bawełna) meble , pożywienie , leki a takze używki.
3 4 3
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci