×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Hiacynt był ulubieńcem Apolla ; w zabawie został uderzony dyskiem.Z krwi umierającego wyrosły kwiaty nazwane jego imieniem.Jak sobie wyobrażasz powstanie

innych kwiatów np. róży,fiołków,stokrotki ,niezapominajki. Niech mi ktoś pomoże z tym zadaniem plis.
2

Odpowiedzi

2009-11-18T19:55:41+00:00
W Afrodycie kochał się pewien młodzieniec , niestety jego miłość nie była odwzajemniona . Gdy chłopak przyszedł do niej i zobaczył
Afrodytę w objęciach innego umarł z rozpaczy , jego ciało zamieniło się w krzew pięknych czerwonych róż.
0 0 0
2009-11-18T20:03:32+00:00
Fiolina
Był sobie heros o imieniu Tytanus był on kochankiem Hery. Mieli ze sobą dwoje dzieci; Barusa i Fiolinę. Fiolina była bardzo piękna i wiele herosów za nią szalało. Codziennie inny wielbiciel przynosił jej kwiaty, dawał prezęty, lub przesyłał listy miłosne.Fiolina jednak świata nie widziała poza Glanderem; pięknym,umięśnionym herosie, w którym była zakochana po same uszy.
Bóg podziemia, Hades także kochał się w Fiolinie, a ona go niecierpiała.
Postanowił więc zastawić na nią pułapkę uwięził Glandera i powiedział że jeżeli Fiolina go nie poślubi to zabije jej ukochanego. Nie miała wyboru... Ceremonia odbyła się w czwartek w bramie do królestwa podziemi. Fiolina została uwięziona na wieży, daleko od Glandera, swojej mamy Hery i ojca Tytanusa.
Na wieży nie czuła się ona dobrze, ale mogła pisać listy do mamy, taty i ukochanego. Zawsze gdy je pisała całowała kartkę, i prosiła Hadesa żeby przekazał je na powierzchnię. Gdy przez długi czas nie dostawała odpowiedzi zrozumiała ze Hades wyrzucał listy. Postanowiła więc przez okno wieży wychylać się i wtykać listy do powierzchni ziemi.Wiedziała o tym, że nigdy nie dotrą one do Hery ani Tytanusa, ale robiła to wierząc że się uda.
Każdy list w pewien sposób docierał na ziemię z pocałunkóe Fioliny wyrastały piękne kwiaty, a gdy zobaczył je Glander odrazu pomyslał o Fiolinie, postanowił więc na jej cześć nazwać te kwiaty Fiołkami.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci