×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Jak rozumiesz określenie "niezawinione cierpienie"? Wyjaśnij w odniesieniu do historii Hioba. (księga Hioba). Z góry dziękuję...

3

Odpowiedzi

2009-11-18T20:46:16+00:00
Osoba ta nie zawiniła w stosunku do cierpienia, które odnosi. Hiob zostal wystawiony na próbę przez Boga i Szatana. Hiob najpierw musiał cierpieć z nieuzasadnionego powodu, by później Bóg przywrócił mu to co mu zabrał.
14 3 14
2009-11-18T20:49:02+00:00
W Księdze Hioba chodzi o to, że niezawinione cierpienie, polega na tym, że Hiob był bardzo pobożnym i ustatkowanym mężczyzną. Nigdy nie nagrzeszył(przynajmniej się starał). Został on wierny Bogu, chociaż stracił cały majątek,rodzinę i zachorował na trąd, również odwrócili się od niego przyjaciele, ponieważ nie wierzyli mu w jego niewinność. Ma za złe Bogu, że on jest człowiekiem pobożnym, niegrzeszącym i spotkała go tak straszna kara, a tych którzy grzeszą nie spotykają złe rzeczy.


Mam nadzieję, że pomogłam.
15 3 15
2009-11-18T20:54:41+00:00
"Niezawinione cierpienie" w stosunku do Hioba
Hiob czuł, że nie zasłużył na cierpienie, które go spotkało. Wiedział, że jest niewinny. Modlił sie do Boga równie żarliwie jak wtedy, gdy był zamożny. W odruchu buntu wezwał Boga by mu wytłumaczył swoje wyroki. Bóg pojawił się pod postacią wiatru i strofował Hioba, że ten ośmielił się wątpić w boską opiekę nad światem. Chociaż Bóg nie odpowiedział wprost na pytanie dlaczego człowiek cierpi, Hiob już wiedział, że cierpienie nie jest kara za grzechy. Z Księgi Hioba wynika, że człowiek powinien z ufnością poddać się wyrokom bożym, poniewqaż zawsze mają głęboki sens, choć nie kiedy niepojęty dla smiertelników. Hiob przeprosił Stwórcę za zwątpienie w Boża Opatrzność. W nagrodę za wierność i skruchę sługi, Bóg dwukrotnie powiększył jego majatek.
7 3 7
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci