×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-18T21:15:05+00:00
Ewangelia czyli dobra nowina jest głoszona głównie przez księży - siłą rzeczy, to ich praca. Ale często odchodząc od konfensjonałau możemy usłyszeć idź i głoś dobrą nowinę. Chodzi o to by zarażać innych ludzi, mniej wierzących lub nie wierzących swoją wiarą w to że Jezus istniał, że zmarł na krzyżu za nasze grzechy i za jakiś czas zstąpi z niebios i zacznie sądzić żywych i umarłych, wtedy to ludziom prawym wynagrodzi ich szczerość uczciwość i obdarzy ich łaską zbawienia, a tych którzy grzeszyli ześle na potępienie (choć nieraz mówi się że im wybaczy). W Dobrej Nowinie chodzi głównie o to że jest ona nauką która ma nam ukazać że pomimo tego, że ciężko żyje nam się na świecie, to w końcu, w odpowiednim czasie Jezus wszystko nam wynagrodzi.
0 0 0
2009-11-18T21:15:25+00:00
Żeby inni ludzie się nawracali.
Chrystus kazał ludziom aby go naśladowali.
Takie jest powołanie Chrześcijanina.
Chrystus nakazał głośić Ewangelię.
Chrześcijania naśladują i podążają dzięki temu za Chrystusem , są tak jakby kolejnymi apostołami ktorzy po Jezusie zaczęli głośić Ewangelię.
0 0 0
2009-11-18T21:16:48+00:00
Chrześcijanie głosza innym Ewangelie poniewaz chca aby swiat zmierzal w dobrym kierunku chca aby ludzie sie przekonali ze nie wiele trzeba do zbawienia Pańskiego. Chrześcijanie głoszą Ewangelię innym ludziom, ponieważ pogłebiaja i poszerzają swoją wiarę. Chcą też aby inni głosili Słowo Boże i utrwalali swoją wiarę w Jezusa Chrystusa.
Głoszą słowo Boże, aby poprzez to zachęcić innych do współuczestnictwa w eucharystii.
Chrześcijanie starają się głosić ewangelię innym ludziom po to aby zachęcić ich do życia według zasad kościoła. Czasami można też poprzez takie zachęcanie nawrócić poszczególną osobę.
4 4 4
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci