Odpowiedzi

2016-11-06T21:51:39+01:00
Kto dziś interesuje się mediami i tym, co mają do powiedzenia? Bo czy media są obiektywne? Ile w tym, co nam przekazują, jest prawdy? Jeśli dziennikarze podchwycą jakiś temat,  trzymają się go jak przysłowiowy rzep psiego ogona. Mamią zwyczajnego obywatela dziennikarską sieczką. Nagłaśniają nieistotne sprawy, by uciszyć i zaćmić to co ważne.
               Media to czwarta władza, ale czy do końca? Czy nie są one poddawane manipulacjom rządzących? To odnośnie polityki.
               A w kulturze? Jest podobnie. Chcąc zobaczyć jakiś dobry wartościowy program czy film, trzeba by było w dzień spać, a oglądać w nocy. Dopiero w późnych godzinach nocnych lub bladym świtem telewizja nadaje ciekawe reportaże i „mądre” filmy. Popołudniami jesteśmy „obdarowywani” serialami brazylijskimi, telenowelami i programami paradokumentalnymi, które niby pokazują prawdziwe życie, a w rzeczywistości wypaczają myślenie młodych ludzi. Uczą bezmyślności i głupoty, bo często uczniowie scenariusze filmowe przenoszą na łono własnej szkoły.
               Niestety z programów radiowych słucham tylko stacji muzycznych. Wolę piosenki od polityki, do której jestem uprzedzona. Zresztą jak większość moich rodaków.
               No i pozostaje zatrzymać się na chwilę przy Internecie. To globalne źródło wiadomości wykorzystuję raczej do kontaktów ze znajomymi. O wydarzeniach na świecie dowiaduję się najczęściej na facebooku.
               Bez prasy, telewizji, radia, a przede wszystkim Internetu w naszych czasach  nie da się żyć. Są, jakie są, ale muszą być, bo mimo wszystko ich potrzebujemy.