×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

POMÓŻCIE!!!!!!!

Musze na jutro napisać na wos mój stosunek do praw i obowiązków obywatelskich i które z nich uważam za najważniejsze i( dlaczego?) może być z różnych żródeł informacji prósze dałam dużo punktów :)
2

Odpowiedzi

2009-11-19T16:50:59+00:00
Każdy obywatel ma wiele praw i obowiązków. W Polsce są to takie prawa i obowiązki, że ja mam o nich dobre zdanie, gdyż nie ograniczają one prywatności, nie nakazują rzeczy niegodnych człowieka. Praw polski obywatel ma też wiele. Według mnie ważnym jest prawo do nauki, bo dzięki temu w państwie jest wielu mądrych ludzi, a gdyby władza zabroniła im się uczyć, to mogłaby manipulować nimi na ich niekorzyść, a po większym czasie w państwie nie byłoby w ogóle mądrych osób i nie miałby kto rządzić krajem. Ważne jest też prawo do wolności wyznania, gdyż jeśliby nie było tolerancji religijnej, to ludzie patrzyliby na siebie z nienawiścią z powodu zróżnicowania religii. Za najważniejsze jednak uważam prawo do życia, gdyż każda istota właśnie do tego została powołana.
0 0 0
2009-11-19T18:01:44+00:00
Każdy obywatel ma wiele praw i obowiązków. W Polsce są one takie, że nie ograniczają prywatności oraz nie nakazuja rzeczy które są niegodne ludzi, czyli są zachowane prawa człowieka. Praw polski obywatel ma także dużo. Wg mnie jedym z ważniejszych jest prawo do nauki, gdyż dzięki temu w państwie jest wielu mądrych ludzi, a gdyby władza zabroniła nauczania, to mogłaby manipulować nimi na ich niekorzyść, a po większym czasie w państwie nie byłoby wgl. mądrych osób i nie miałby w przyszłości kto rządzić naszym krajem. Ważne jest też prawo do wolności wiary, ponieważ jgdyby nie było tolerancji religijnej, to ludzie patrzyliby na siebie z nienawiścią z powodu innej religi. Za najważniejsze jednak uważam prawo do życia, gdyż każda istota właśnie do tego została stworzona.
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci