Odpowiedź na pytania z lektury "mały książe":
prosze o odpowiedzi 1 zdaniowe a w 7 ok 3 zdań:*
1. w jakich okolicznościach doszło do spotkania małego księcia z lisem?
2. jak zachował się podczas spotkania lis a jak mały książe?
3.tłumaczenie jakich pojęć wyjaśnił lis małemu księciu?
4.jak miał przebiegać proces oswajania lisa?
5.ilu przyjaciół poznał mały książe w wędrówce po wszechświecie
6. kto oprócz lisa nawiązała przyjaźń z małym księciem
7.dlaczego mały książe znalazł tak mało przyjaciół

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T17:39:57+01:00
1.do spotkania Małego Księcia z lisem doszło, gdy Mały Książę płakał na trawie. Na ziemi zobaczył mnóstwo róż, a jego róża mówiła mu, ze jest jedyna. Właśnie gdy płakał zjawił sie lis.

2. Na poczatku lis chciał poznać Małego Księcia, a ten nie wykazywał zainteresowania. Kiedy lis powiedział słowo"oswojenie" Mały Książę chciał się dowiedział co to wogóle znaczy to "oswojenie". Lis za pierwszym ani za drugim raem nie chciał mu wytłumaczyć. Dowiedział się dopiero za trzecim razem a nastepnie Lis zaczął mu opowiadac o ludzkim zyciu.

3. Lis wyjaśnił Małemu Księciu znaczenie takich pojec jak: oswajanie, przyjaźń. Dla Ksiecia byly to całkiem nowe słowa.

4. Kiedy Książe zaczął oswajać lisa, zwierze od razu uprzedziło go, że bedzie to wymagało mnóstwo cierpliwości. Początkowo Książę siedział w pewnym oddaleniu, lis mógł tylko na niego popatrzyć, bo nie mogli się porozumieć. Z kazdym dniem Mały Książę siedział coraz bliżej. Lis stwierdził, że znacznie lepiej by bylo, gdyby Książę przychodził o okreslonej porze. Wtedy lis godzine przed przyjściem czułby sie szczęśliwy. wreszcie Księciu udało się oswoić lisa i zawarli ze sobą przyjaźń.

5.Jego przyjaciółmi zostali tylko lis i pilot. więcej przyjaciół nie znalazł. bo doszedł do wniosku, że mieszkańcy poszczególnych planet, które odwiedził są dziwni i nie uda mu się z nimi zaprzyjaźnić.

6. Oprócz lisa przyjacielem Małego Księcia był pilot, ponieważ Ksiażę obudził w pilocie wrażliwość, delikatność oraz skłonność do wzruszeń. W zamian za to pilot narysował mu baranka i zrozumiał jego strapienia.

7. Główny bohater nie znalazł wielu przyjaciół, gdyż podczas swojej podróży po planetach spotykał ludzi, którzy nie potrafili patrzeć na świat oczami dziecka, zanikła u nich wyobraźnia, byli materialistami.
11 4 11