1. Prosze dawać odpowiedzi z obliczeniami!

BANANY = 1KG = 2,25ZŁ
ARBUZ = 1KG = 1,09ZŁ
JABŁKA = 1KG = 2,69ZŁ
GRAPEFRUIT = 1KG = 5,99ZŁ
CYTRYNY = SIATKA 0,5KG = 2,29ZŁ
POMARAŃCZE = LUZEM 1 KG = 5,49ZŁ
WINOGRONA = 1KG = 4,49
POMARAŃCZE = SIATKA 2KG = 8,99ZŁ
MALINY = OPAK. 500G = 4,59ZŁ

Zad.1
Ile kosztuje łącznie 1,3kg winogron, 2,2kg jabłek i 0,3kg arbuza?

___________________________________________________________

2. Obliczenia nie konieczne do zadań zamkniętych, a do reszty bardzo proszę tak ;D

Cukierki owocowe duże = opak. 130g = 1,69zł
Cukierki owocowe małe = torebka 120g = 1,60zł
Cukierki kawowe = opak. 150g = 5,59zł
Cukierki kawowe = opak. 40g = 2,59zł
Mieszanka krakowska = 1kg = 18,45zł
Cukierki mleczne = torebka 250g = 4,69zł
Cukierki mleczne = torebka 100g = 1,99zł
Mieszanka truflowa = opak. 300g = 5,25
Cukierki w pastylkach = opak. 50g = 1,59
Cukierki lodowe = opak. 150g = 2,65

Zad.2
Za 0,6kg mieszanki krakowskiej trzeba zapłacić?
a) 1,17zł
b) 10,8zł
c) 11,07zł
d) 18,45zł

Zad.4
Ania kupiła jedno 150-gramowe opakowanie cukierków lodowych. O ile więcej musiałaby wydać gdyby kupiła taką samą ilość cukierków, ale w mniejszych opakowaniach?

Zad.5
Ile wynosi różnica między ceną 1kg cukierków kakaowych(mlecznych) a opakowaniach po 100g, a ceną tych samych cukierków w opakowaniach 250g?

Zad.8
Dominik kupił 2 opakowania cukierków w pastylkach, jedno opakowanie mieszanki truflowej i 0,7kg mieszanki krakowskiej. Ilr otrzyma reszty, jeżeli zapłaci banknotem pięćdziesięciozłotowym?

__________________________________________________________

Biojogurt = 2,55zł / 400g
Biojogurt = 1,05zł / 160g
Drink jogurtowy = 3,89zł / 1000g
Jogurt owocowy = 0,75zł / 125g
Jogurt pitny = 2,65 / 500g
Smaczny jogurt = 0,85zł / 150g

Zad.6
Jaś i Małgosia kupili tyle samo - mniej niż kilogram - biojogurtu. Jaś kupował tylko biojogurty w opakowaniach po 160g, a Małgosia w opakowaniach po 400g. Ile opakowań tych jogurtów kupił Jaś?

Zad.7
Cena za kilogram, którego jogurtu:
owocowego czy smacznego jest bardziej opłacalna?

Proszę o szybką odpowiedź!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T17:27:34+01:00
Zad 1
1,3 * 2,25zł =2,92zł
2,2 * 2,69 =5,91zł
0,3 * 1,09 = 0,32zł
Suma : 2,92zł + 5,91zł +0,32zł = 9zł 15gr
4 2 4
2009-11-19T18:23:54+01:00