×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-19T17:31:48+00:00
1.) przyrost mięśni powoduje powoduje białko, kreatyna i ćwiczenia fizyczne

białko- jest to materiał budulcowy mięśni (trzeba sporzywac bialka zwierzęce i roślinne)
kreatyna- działa na lepsze przyswajanie białek
ćwiczenia fizyczne- powiększenie obwodu mięśnia

2.) a.) zerwania , naciągnięcia
b.) zapalenia mięśni, martwica mięsni
0 0 0
2009-11-19T17:35:08+00:00
2.
** Kurcz
To nadmierne skurcze mięśni poprzecznie prążkowanych lub gładkich, występujące pod wpływem działania różnych bodźców i często powodujące uczucie bólu.

Kurcze mięśni poprzecznie prążkowanych mogą być toniczne i kloniczne (drgawki). W kurczach tonicznych występuje przez pewien czas wzmożone napięcie mięśni; w kurczach klonicznych występuje szereg szybko następujących po sobie skurczów mięśniowych oddzielonych krótkimi okresami zwiotczenia.

Rodzaje kurczów:
-kurcze mięśni karku- powodują ograniczenie ruchomości karku, skłonów głowy, zwłaszcza ku przodowi, wraz z promieniowaniem bólu do okolicy potylicy,
-kurcze mięśni grzbietu, zwłaszcza grup przykręgosłupowych, warunkują bolesne ograniczenie ruchomości określonej części kręgosłupa,
-kurcze "tężyczkowe"(występujące przy niedoborze wapnia) mięśni stawu nadgarstkowo-promieniowego i stawów paliczkowych powodują zgięcie w wyżej wymienionych stawach z przywiedzeniem kciuka, dając obraz tzw. ręki położnika.
-mięśni naczyń krwionośnych (np. Raynauda choroba),
-odcinka przewodu pokarmowego (przełyku, żołądka, jelit, dróg żółciowych),
-oskrzeli i oskrzelików (np. dychawica oskrzelowa).
-okrężnicy, żołądka i przełyku.

**Miastenia
Choroba występuje u osób w każdym wieku, niezależnie od płci. Występuje we wszystkich szerokościach geograficznych i dotyczy wszystkich ras. Najczęściej ujawnia się u ludzi między 8 a 10 rokiem życia - w tym okresie kobiety chorują od dwóch do czterech razy częściej.
Przyczyny
Uważa się obecnie, że przyczyną objawów miastenii jest powstawanie przeciwciał skierowanych przeciwko białkom styku nerwowo-mięśniowego, a więc własnym białkom ustroju.

**Niedomoga mięśniowa
Choroba występuje u osób w każdym wieku, niezależnie od płci. Występuje we wszystkich szerokościach geograficznych i dotyczy wszystkich ras. Najczęściej ujawnia się u ludzi między 8 a 10 rokiem życia - w tym okresie kobiety chorują od dwóch do czterech razy częściej.
Objawy
Na początku nużliwość pojawia się zazwyczaj w obrębie oczu (opadanie powiek oraz podwójne widzenie) ale może również od razu występować w postaci uogólnionej. W dalszym przebiegu choroba obejmuje mięśnie krtani i gardła.
1.
-cwiczenia
-sterydy

0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci