Polecenie brzmi ; ) : Moja mapa nieba . najciekawsze ciała niebieskie .

Chodzi o to zeby opisac niektore ciala niebieskie ( te najciekawsze ) napisac na jakiej planecie jest zycie czy cos w ym stylu , o kometach tez cos moze byc i takie tam zadanie 30 punktow . Potrzebuje to na jutro ; )) czyli na piatek bardzo prosze o pomoc

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T19:49:22+01:00
1.KOMETY-są niewielkimi ciałami niebieskimi,zbudowanymi ze skał i lodu.Obiegają Słońce po bardzo wydłużonych orbitach.Kiedy zbliżają się do Słońca,pojawia się za nimi charakterystyczny ogon lub warkocz,powstający z parującego lodu.
2.PLANETY-to ciała niebieskie świecące światłem odbitym od gwiazdy wokół,której krążą.
3.SŁOŃCE stanowi aż 99,8%masy Układu Słonecznego.Czas obiegu planet wokół Słońca jest różny.Im bliżej gwiazdy przebiega orbita planety,tym krótszy jest czas jej obiegu.Merkury okrąża Słońce w ciągu 88 dni.Ziemia potrzebuje do tego 365 dni,czyli jednego roku.Odległy Neptun obiega Słońce w ciągu 165 lat.
4.GWIAZDA-ciało niebieskie w postaci gazowej kuli,świecące własnym światłem.Wielkie skupiska gwiazd nazywamy galaktykami.
5.ŻYCIE ODKRYTO TYLKO NA ZIEMI NIE WIADOMO CZY JEST ONO NA INNYCH PLANETACH,PONIEWAŻ CZŁOWIEK NIE ODWIEDZIŁ ŻADNEJ Z NICH.
6.W 1969r.amerykańscy astronauci Neil Armstrong i Edwin Aldrin stanęli jako pierwsi na księżycu.
7.PLANETOIDY-niewielkie ciała niebieskie,obiegające Słońce pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.Największa z nich- Ceres ma średnicę 1025km.