×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T20:16:46+00:00
Moim zdaniem bardzo duże znaczenie dla powodzenia rzymskich wojen miała doskonała taktyka i zawodowy korpus średniego szczebla. Armia rzymska okresu republiki i pryncypatu przypominała nowożytną armię Napoleona. Sama idea Legionu jako samodzielnej jednostki operacyjnej jest odpowiednikiem napoleonskiego korpusu czy współczesnej dywizji. Organizacja legionu z podziałem na jednostki wyspecjalizowane w okreslonych zadanich, w razie konieczności potrafiące działac samodzielnie - to wszystko jakożywo przypomina armie nowoczesną. Rzymska logistyka ?? Nie spotkałem się (ale nie jestem specjalisą) przy opisach rzymskich podbojów z opisem jakichs poważnych problemów zaopatrzeniowych(vide wyprawa Aleksandra Wielkiego). Praktycznie nie zdażały się problemy natury epidemiologicznej (są tacy którzy twierdzą ze 70% strat liczebnych armii na wojnie do XIX wynikało z chorób).
2 5 2
2009-11-19T20:19:23+00:00
Poniewąz im zylo sie dobrze , praca zolnierza byla opłacalna - dostawili żald oraz z wypraw łupy - wiec ci zolnierze chceli walczyc i byli naparade dobzi
wiem ze krotko , ale wlasnie oto w tym chodzi
0 0 0
2009-11-19T20:27:18+00:00
Podstawą sukcesów była głównie jego armia. Każdy musiał stawić się na wyprawę wojenną, ale sam ponosiła koszty umundurowania i uzbrojenia. Rzymska armia posiadała jedne z najlepszych szyków manipularnych legionów, liczyły one 4200 pieszych i300 jeźdźców. To wkrótce przekształciło się w armię zawodową , która była zdyscyplinowana, wytrwała oraz znakomicie uzbrojona. Doświadczenie żołnierzy i dowódców mi. w budowaniu warownych obozów i zdobywania miast pozwoliło Rzymianom na zwycięstwo.
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci