Odpowiedzi

2009-11-20T15:37:50+01:00
RÓŻNICE PRZEPRASZAM I WYBACZAM?

Przepraszam -proszę o przebaczenie, tłumaczę się i usprawiedliwiam

Wybaczam-daruje komuś winę

DLACZEGO POTRZEBNE JEST NAM WYBACZENIE?

Uwalnia mnie od wszelkich złych uczuć: lęku, złości, nienawiści, pogardy, ale i poczucia skrzywdzenia, bycia ofiarą, bezsilności itd., aby zrobić miejsce na inne energie, budujące nowego, silnego duchowego, pięknego, kreatywnego

KONSEKFENCJE SKRZYWDZONEGO( CO NIE WYBACZA)?

Prowokuje innych do robienia mi różnych rzeczy, bo np. mam potrzebę karania siebie, mam poczucie winy lub niskie poczucie wartości. Myślę wtedy, że jestem do niczego, słaba, denerwuje innych, boje się ich, więc prowokuje, a oni mnie np. biją, wyzywają, wyśmiewają, umniejszają, czyli krzywdzą.
1 5 1
2009-11-20T15:41:50+01:00
By wybaczyć powinniśmy mieć w sobie dużo łaski.
By przeprosić musimy poczuć w sobie skruchę i gorliwość.
Kiedy zostaniemy skrzywdzeni bardzo trudno jest wybaczyć, bo rana jaką wyrządziła nam inna osoba zostanie już na zawsze, ale musimy wybaczać tak jak Bóg wybacza nam jest to niezbędne by iść do Nieba.Nawet Jan Paweł II potrafił wybaczyć człowiekowi który chciał go zabić, potem ten człowiek zmienił się jeśli wybaczamy to pokazujemy że kochamy Boga i dzięki nam mogą nawracać się inne osoby.Wybaczenie jest potrzebne bo bez niego nie da się żyć kiedy my kogoś zranimy to gdy skrzywdzona osoba nie wybaczy nie potrafimy żyć.
Mam nadzieję że zrozumiesz <hehe>.Polecam się na przyszłość :PxD
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-20T16:21:06+01:00
Przepraszam:
*proszę o przebaczenie win których popełniłem
Wybaczam:
*daruje komuś wyrządzoną sobie krzywdę


WYBACZENIE sprawia że nie czuję się aż tak winny, po przez przebaczenie staram się patrzeć na świat z innej strony.

KONSEKFENCJE SKRZYWDZONEGO

Jeżeli zostałam bardzo skrzywdzona, nie wybaczę według mnie osoba która zrobiła mi na złość z premedytacją nie zasługuje na moje przebaczenie. Czasami jednak zdarza się iż z tego powodu odnoszę dziwne wrażenie że jednak powinnam przebaczyć, jest mi z tym ciężko.

1 4 1