×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Uzupełnij:

jednym z najważniejszych greckich świąt były ____________, poświęcone bogu urodzaju i winorośli- _______________. procesje, które odbywały się w trakcie uroczystości, z czasem przekształciły się w przedstawienia _______________. pierwszym aktorem został przewodnik ____________. w teatrze greckim mogli występowć wyłącznie _______________. antyczne spektakle opowiadały przede wszystkim historie o konfliktach _____________ i odważnych bohaterach. do najstarszych greckich poematów, które powstały ok. 8 w.p.n.e., należą ___________ i ____________. za ich autora uznaje się niewidomego poetę- __________. do cenionych przez greków dzedzin sztuki należały również malarstwo oraz ___________.
2

Odpowiedzi

2009-11-20T14:35:28+00:00
Jednym z najważniejszych greckich świąt były Dionizje, poświęcone bogu urodzaju i winorośli- Dionizosowi. procesje, które odbywały się w trakcie uroczystości, z czasem przekształciły się w przedstawienia teatralne. pierwszym aktorem został przewodnik koryfeusz. w teatrze greckim mogli występowć wyłącznie mężczyźni. antyczne spektakle opowiadały przede wszystkim historie o konfliktach ludzi i odważnych bohaterach. do najstarszych greckich poematów, które powstały ok. 8 w.p.n.e., należą ___________ i ____________. za ich autora uznaje się niewidomego poetę- __________. do cenionych przez greków dzedzin sztuki należały również malarstwo oraz rzeźbiarstwo.
50 3 50
2009-11-20T14:54:23+00:00
Jednym z najważniejszych greckich świąt były Wielkie Dionizje, poświęcone bogu urodzaju i winorośli- Dionizosowi . procesje, które odbywały się w trakcie uroczystości, z czasem przekształciły się w przedstawienia teatralne . pierwszym aktorem został przewodnik chóru męskiego . w teatrze greckim mogli występowć wyłącznie mężczyźni. antyczne spektakle opowiadały przede wszystkim historie o konfliktach bogów i odważnych bohaterach. do najstarszych greckich poematów, które powstały ok. 8 w.p.n.e., należą tragedia i komedia. za ich autora uznaje się niewidomego poetę- Sofoklesa . do cenionych przez greków dzedzin sztuki należały również malarstwo oraz rzeźbiarstwo.


97 4 97
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci