A) Wykładzina Alik ma 2,4m szerokosci i kosztuje 36,60 zł za 1 metr biezacy. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny?
b) Wykładzina Bielik ma 2,5m szerokości i kosztuje 14,80 za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżacy tej wykładziny?

2

Odpowiedzi

2009-11-21T13:58:26+01:00
A) 2,4 --- 36,6
1 --- x

2,4x =36,6 | /2,4
x = 15,25

Za metr kwardatowy tej wykładziny należy zapłacić 15,25 zł

b) 1 --- 14,80
2,5 --- x

x = 2,5 * 14,80
x = 37

Za metr bieżący trej wykładziny nalezy zapłacić 37 zł
1 5 1
2009-11-21T14:07:31+01:00
Zad 1
szerokość = 2,4 m
długość = 1 m
P - pole powierzchni = 1 razy 2,4 = 2,4 m²
2,4 m² - kosztuje 36,60 zł
1 m² - kosztuje 36,60 / 2,4 = 15,25 zł
zad 2
1 m bieżący wykładziny ma powierzchnie 2,5 razy 1 = 2,5 m²
1 m² kosztuje 14,80 zł
2,5 m² kosztuke x
x = 2,5 razy 14,80/1 = 37 zł
1 m bieżący wykładziny kosztuje 37 zł
1 5 1