×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Zredaguj Rozprawkę 22 linijki kartka podaniowa

temat: Aleksander Kamiński napisał o bohaterach że byli ludźmi którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.Czy podzielasz jego zdanie ?
1

Odpowiedzi

2009-11-21T19:08:51+00:00
Uważam, że Aleksander Kamiński dobrze sformułwał wypowiedz o bochaterach. Moim pierwszym argumentem jest życie przed wojną. Szybko dojrzali a ich rodzice mogli liczyć na pomoc. Byli usłuchani, posłuszni jednak sami również byli postrzegani jako osoby przywódcze, które nie narzucały swojego zdania . Byli osobami, które wiedziały od początku czego chcą i do tego dążyli.Wcielali marzenia w czyn. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Nie tracili życia. Nie mieli czasu na lenistwozawsze coś robili pożytecznego a czasami mniej pożytecznego.
Moim drugim argumentem życie podczas walk. Gdy wybuchła wojna nie myśleli nawet przez chwilę o tym, żeby się gdzieś ukryć. Od samego początku chcieli działać. Rozumieli co oznacza bycie patriotą jakie mają obowiązki wobec ojczyzny. Wiedzieli co mogło ich spotkać na za każdym rogiem, a mimo wszystko byli zdolni do całkowitych poświęceń. Wspierali się w chwilach trudnych, a kiedy Rudy został aresztowany uczynili wszystko by go odbić. Godne podkreślenia jest to, że bohaterowie ci traktowali wszystkich jak równi sobie.
A jak potrafili pięknie umierać ? Pierwszym przykładem, który się ciśnie na usta jest Rudy. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to przez co przeszedł przed śmiercią. Przeżywał koszmar. Codzienne pytanie, bicie, kopanie, rzucanie nim, głodowanie, znęcanie się psychiczne. A on milczał.
Uważam, że moje argumenty wyżej wymienione uzasadniaja słuszność mojej tezy.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci