Odpowiedzi

2009-11-21T23:21:28+01:00
Wafli po 8 zł weźmie xkg
wafli po 12 zł weźmie (20-x)kg
8x+12(20-x)=20*11

8x+240-12x=220
-4x=-20 /-4
x=5
20-5=15
Weźmie 5kg wafli po 8zł i 15kg po 12zł.

Sprawdzamy:
5*8+15*12=40+180=220zł
220zł/20kg=11zł
21 4 21