Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T10:59:18+01:00
7,85 - cena za kilogram winogron
0,45kg - tyle chcemy kupić winogron

musimy pomnożyć cenę za kilogram przez ilość kupowanego towaru. Czyli:
0,45*7,85=3,5zł

Odp: zapłacimy ok. 3,5zł

myślę że pomogłam. lepiej nie da się tego wytłumaczyć
8 4 8
2009-11-22T10:59:36+01:00
100dag kosztuje 7,85 zł
10 dag kosztuje =0.785zł
40 dag kosztuje 0.40 * 7.85=3.14


0.40*7.85=3.14


2 3 2
2009-11-22T11:01:11+01:00
Żeby rozwiązać takie zadanie trzeba tylko pomnożyć:) wszystko, co jest związane ze sklepem się mnoży :)


7,85 * 0,45=3,5325 = w przybliżeniu 3,54zł :)

Odp:45dag winogron kosztuje 3,54 zł.
1 5 1