Odpowiedzi

2009-11-22T11:28:06+01:00
0,45 x 7,80+ 5 x 0,35+ 2x 1,95= 3,51+1,75+3,90=9,16
10 zl wystarczy
2009-11-22T11:30:50+01:00
0.45*7.8=3.51
5*0.35=1.75
2*1.95=3,5

3,51+1.75+3.5=8.76
10>8.76

Magdzie wystarczy 10 zł na zakupu a nawet zostanie reszta :D
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T11:31:30+01:00
0,45kg - 7,80zł/kg
5 bułek - 0,35 zł/1 bułka
2 litry - 1,95zł/1 litr

0,45 * 7,80 = 3,51 (zł)
5 * 0,35 = 1,75 (zł)
2 * 1,95 = 3,90 (zł)

3,51 + 1,75 + 3,90 = 9,16

9,16<10

Odp. 10 zł wystarczy Magdzie na kupienie wszystkich tych produktów.

Proszę :)