Odpowiedzi

2009-11-22T11:59:05+01:00
1. łańcuch pokarmowy rozpoczyna się od producenta (autotrofa), przez konsumenta (pierwszego rzędu), a z on jest pożywieniem innego konsumenta (drugiego rzędu) i tak dalej... najczęściej 4 lub 5 ogniw; najdłuższy z dotąd zbadanych łańcuchów pokarmowych składał się z 18 po kolei zjadających się gatunków.

2.polega na dostarczeniu pokarmu każdej żywej komórce (w sposób samożywny lub cudzożywny). Ten pokarm wykorzystywany jest przez materiał budulcowy energetyczny, zapasowy i regulatorowy.

3.Roślina która sama chwyta ofiary którymi głównie są drobne zwierzęta, głównie owady i skorupiaki.
Są to rośliny przeprowadzające fotosyntezę, ale rosnące na glebach ubogich w azot i inne pierwiastki potrzebne do prawidłowego rozwoju, to głównie te związki zdobywają poprzez trawienie ciał zwierząt.
2009-11-22T12:07:13+01:00
1.Tu była moja odpowiedź, jednak niestety źle zinterpretowałam pytanie ;) ale dobrą odpowiedź podali już Ci inni, więc nie będę pisać tego samego ;))
2.Odżywianie polega na pobraniu pokarmu, strawieniu go i dostarczeniu prostych składników odżywczych do komórek ciała.
3.Roślina mięsożerna (roślina owadożerna) - roślina zdolna do chwytania i pobierania z ciał ofiar potrzebnych jej składników. Ofiarami są drobne zwierzęta, głównie owady i skorupiaki.