×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz krótki referat pod tytułem: '' W jaki sposób można wykorzystać w życiu codziennym 7 cudow (cud wzroku, cud słuchu, cud dotyku, cud odczuwania, cud

uśmiechu, cud miłości, cud zycia) tak aby poprzez nie osiągnac radośc wieczną a takze zapisac sie w pamięci ludzi na bardzo długo.

pomózcie a ja jakoś to napewno wynagrodze
15 pkt czeka!!!
1

Odpowiedzi

2009-11-22T13:36:16+00:00
Przepraszam, nie potrafię pisać referatów, ale mimo wszystko spróbuje coś pomóc: (wykorzystaj materiały do zrobienia referatu)

1. Cud wzroku- dzięki niemu dostrzegamy ludzi w potrzebie i możemy im pomagać, np. widzimy, że kolega pobił słabszego- jeżeli mamy „dobry” wzrok dostrzeżemy to i nie odwrócimy się od poszkodowanego, pójdziemy z nim do pielęgniarki i zgłosimy całą sprawę do wychowawczyni lub pedagoga. Nie będziemy wtedy „skarżypytami”- bo nimi są ci, którzy skarżą, że kolega/koleżanka niechcący strącili im piórnik z ławki.
2. Cud słuchu- jest bardzo podobny do cudu wzroku, ale musisz mieć „czyste” uszy aby usłyszeć wołającego o pomoc.
3. Cud dotyku- dzięki niemu możemy komuś pomóc dotykiem, np. przynieść, podnieść komuś rzecz która mu upadła, ale także Wasi rodzice, opiekunowie, gdy zachorujecie opiekują się Tobą- przynoszą leki, głaszczą po głowie byś szybciej zasnął i są na każde Twoje skinienie.
4. Cud odczuwania- odczuwasz dzięki niemu potrzebę bycia takim a nie innym lub potrzebę zmiany w sobie czegoś.
5. Cud uśmiechu- obdarowujesz nim wszystkich, których widzisz, że są smutni. Nie zapomnij uśmiechnąć się do starszej pani z klatki, na pewno się ucieszy.
6. Cud miłości- wszyscy powinni kochać się po bratersku, a rodzinę kochać najmocniej ze wszystkich. Dzięki temu cudowi nie czujemy się także odrzuceni i niechciani, bo rodzice i inni bliscy kochają nas najbardziej na świecie.
7. Cud życia- Pan Bóg dał nam wspaniały cud życia, dzięki któremu możemy cieszyć się tym wszystkim co na ziemi najpiękniejsze. Jeżeli będziemy używać wszystkich tych pięknych cudów zgodnie z ich powołaniem, to po śmierci nasza dusza szybko pójdzie do nieba i dostąpimy wielu łask.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci