Proszę o pomoc.Oto treść zadania:

Napisz rozprawkę na temat:

"Czy bohaterowie Żabusi są banalni,zabawni czy może tragiczni."
lub
"Często się kłamie z przyzwyczajenia, z potrzeby,z dobrego serca,z dobrego wychowania ... czasem dla przyjemności"

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-22T17:15:39+01:00
"Często się kłamie z przyzwyczajenia, z potrzeby,z dobrego serca,z dobrego wychowania ... czasem dla przyjemności"

Aby dobrze żyć, z wartościami i przekonaniami w drogę życiową wchodzi nam kłamstwo. Kłamstwo to wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym.
Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe. Kłamstwem mogą być także wypowiedzi zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy, o ile autor przekazu nie ma świadomości tego faktu.
Człowiek w życiu kłamie bardzo często nawet nie mając świadomości, że to robi. Człowiek dąży do sukcesów i do triumfów, a w tym pomocne mu bywa kłamstwo. Dla jednego dobrze jest kłamać, mówić nieprawdę, dla innego znowu kłamstwo jest czymś obrzydliwym, ale kłamie bo nie ma innego wyjścia.
Ci spośród artystów, gwiazd, sportowców zapewne również często kłamią i to tak, że aż im się z uszu kopci.
Jednakże prawda ma swoją cenę. Ludzie np. sławni, jeśli znajdą się w miejscu publicznym, budzą zainteresowanie i starają się udziwniać swoje wypowiedzi właśnie kłamstwem, fikcją. Ta fikcja często bywa nadzwyczajnie ciekawa, bo inni to uwielbiają. Wiele osób jednak rozprowadza plotki o tych osobach i tak się rodzi kolejne kłamstwo, fałsz. To nie jest przyjemne, ale przecież muszą kłamać by być kimś wyjątkowym, kimś ważnym, popularnym.
Takie postacie z konieczności tracą swoją sławę przez własną głupotę. Rezygnują przez to również z kariery. Muszą potem ukrywać swoje sprawy prywate, by plotki go nie zniszczyły.
Biorąc pod uwagę wszystkie przedstawione argumenty można stwierdzić, że każde kłamstwo prowadzi to chociażby małego zniszczenia. Prawda musi być górą.