Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T14:28:54+01:00
3kg c. owocowych : 3 x 10,40zł=31,20zł
100%+25%=125%=1,25
1,25x31,20zł=39zł
39zł:2=19,50zł
odp. 19,50zł
2009-11-22T14:33:43+01:00
Liczymy ile kosztują 3 kg cukierków owocowych:
3*10,40zł=31,20zł

Cena 2kg owocowych= 31,20zł + (31,2zł *²⁵/₁₀₀)=31,20zł + 7,80zł = 39zł , ponieważ 2 kg cukierków czekoladowych kosztują 25% więcej, niż 3 kg owocowych

Cena 1kg owocowych= 39zł / 2 = 19,5zł ,
ponieważ w poprzednim działaniu uzyskaliśmy cenę 2 kg cukierków owocowych, musimy podzielić ją przez 2, aby uzyskać interesującą nas cenę 1 kg tychże cukierków
2009-11-22T14:58:20+01:00
3kg cukierków owocowych-10,40+10,40+10,40=31,20
2kg cukierków czekoladowych=31,20+7,80=39zł

39zł/2=19,50xł---->1kg cukierków