Odpowiedzi

2009-05-17T11:32:08+02:00
Rozumiem że cen dotyczy za 1 kg cukierków :)
2x+3y=5*13,80
1x+3y=4*14,25

3y=5*13,80-2x
1x+5*13,80-2x=4*14,25

x=5*13,80-4*14,25
x=69-57=12 zł/kg
y=(69-24)/3
y=15 zł/kg
2009-05-17T11:51:20+02:00
2x+3y=5*13,8
x+3y=4*14,25

x=57-3y
2(57-3y)+3y=69

x=57-3y
114-6y+3y=69

x=57-3y
114-3y=69

x=57-3y
-3y=69-114 /*(-1)

x=57-3y
3y=45

x=57-3y
y=15

x=57-3*15
y=15

x=57-45
y=15

x=12
y=15