Odpowiedzi

2009-11-22T15:27:13+01:00
11: 2 3/4=11:(11/4)=11*(4/11)=4 zł
1 kg bananów kosztował 4 zł.
14 4 14
2009-11-22T15:28:21+01:00
Za 2 i 3/4 kg bananow - 11 zl
1 kg bananow - x zl

2 i 3/4 = 11/4

x=1 *11 / (11/4)
x= 11 / (11/4) dzielenie przez ulamek czyli dzielimy przez odwrotosc ulamka
x= 11 * 4/11
x=4
1 kg bananow kosztowal 4 zl.
11 2 11
2009-11-22T15:53:11+01:00
2 3/4kg = 2.75zł
11zł : 2.75zł = 4zł
Odp.1 kg bananów kosztuje 4zł
14 4 14