Odpowiedzi

2009-11-22T18:17:28+01:00
2009-11-22T18:20:35+01:00
45zł : 2=22.5
22.5 x 25%= 5.6
22.5+ 5.6=28.1- 1 ksiazka
22.5-2 ksiazka
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T18:21:18+01:00
X - cena pierwszej książki
y- cena drugiej książki

robimy układ równań:
{45=x+y
{x=1,25y

{45=1,25y+y
{x=1,25y

{2,25y=45/2,25
{x=1,25y

{y=20
{x=1,25*20

{x=25zł
{y=20zł

Odp. Jedna książka kosztowała 25zł, druga 20zł :) Mam nadzieję że pomogłam :))