Michasia postanowiła upiec biszkopt z jabłkami. W tym celu wzieła od babci przepis i sprawdziła ceny potrzebnych towarów.


Produkty: Ceny:
0,35 kg mąki mąka - 1,80 zł\1kg
0,35 kg cukru pudru cukier puder - 3,40 zł\0,5 kg
12 jaj jaja - 2,47 zł\6 sztuk
250 g pokrojonych jabłek jabłka - 2,80 zł\1 kg Ile kosztują produkty potrzebne do zrobienia ciasta!!! POMOCY!!!! I JESZCZE RAZ POMOCY!!!!

3

Odpowiedzi

2009-11-22T18:56:33+01:00
2009-11-22T18:57:08+01:00
Za następuijące produkty musimy zapłacic:

maka 0,35 *1,80=0,63zł
cukier puder (0,35/0,5)*3,40=2,38zł
12 jaj 2*2,47 zł=4,94 zł
jabłka 0,4*2,80=1,12 zł

całkowity koszt ciasta
0,63+2,38+4,94+1,12=9,07 zł

;)
9 4 9
2009-11-22T18:59:28+01:00
Mąka:
0,35*1,80zł=0,63zł

cukier puder:
1kg=2*3,40zł=6,80 zł
0,35*6,80zł=2,38zł

jaja:

12*2*2,47zł==4,94zł

jabłaka:
250g=0,25kg
0,25*2,80=0,70zł

razem:0,63zł+2,38zł+4,94zł+0,70zł=8,65zł

produkty potrzebna do zrobienia ciasta kosztują 8,65zł
9 5 9