Odpowiedzi

2009-11-22T19:22:56+01:00
2,10 / 12 wafelków = 0,175 zl za wafelek nie zaokraglam zeby pozneij wyszedl dokladniejszy wynik
2,10 / 15 wafelków = 0,14 zl za wafelek

0,175 = 100%
0,14 = x

0,14*100 / 0,175 = 80% pierwszej ceny to cena wafelka z paczki 15 wafelkow wiec 100% - 80% = 20%

wafelek jest tanszy o 20%
2009-11-22T19:24:13+01:00
2.10 zł-12 wafelków
2.10-15 wafelków

2.10;15=0.14zł-tyle bedzie kosztował 1 wafelek
2.10;12=0.175zł w zaokrągleniu 18 gr
18 -14=4 gr
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T19:46:54+01:00
12 wafelkow kosztuje 2,10 zł
czyli jeden wafelek kosztuje 2,1:12=0,175 zł

jesli beda w promocji wtedy
15 wafelkow kosztuje 2,1
wtedy jeden kosztuje 2,1:15=0,14


roznica w cenie to 0,175-0,14=0,035
mamy 0,175 zł to 100%
0,035 to x%

x%=(0,035*100%)/0,175=20% czyli podrozeja o 20%